Ile potrwa budowa domu jednorodzinnego?

Skórzewo domy na sprzedaż Skórzewo Deweloper Skórzewo, domy i mieszkania w Skórzewie domy jednorodzinne

Budowa domu sama w sobie jest procesem raczej długim i złożonym. Jest też zależna od kilku czynników, m.in. od tego jaki dom budujemy, jaki mamy w danym czasie na to budżet i ile ekip budowlanych zatrudniamy. Klienci najczęściej decydują się obecnie na budowę domów jednorodzinnych o powierzchni użytkowej około 100-120 metrów kwadratowych.

Zazwyczaj też wybierają domy parterowe, niektórzy jednak dla uzyskania większej powierzchni użytkowej wybierają domy piętrowe. Ile przeciętnie trwa zatem budowa takiego domu? W pierwszej kolejności zaznaczyć należy, że budowa domu to nie tylko samo zalewanie fundamentów i stawianie ścian. Proces budowy zaczyna się bowiem jeszcze na długo przed momentem gdy na teren działki wejdą pierwsze ekipy budowlane. Praktycznie faza budowy domu rozpoczyna się w momencie wyboru działki i uzyskania zgody na budowę. Wówczas można przystąpić do tworzenia projektu domu a następnie do jego adaptacji.

https://hydrauliq.pl/hydraulik-nieporet/

Kiedy mamy już wybraną działkę i zgodę na budowę można przystąpić do zatrudnienia ekipy budowlanej. Jej prace także będą podzielone na etapy. Warto wiedzieć też, że konieczne będzie zatrudnienie kilku ekip, gdyż każda będzie specjalizowała się w innych kwestiach. Po postawieniu fundamentów i ścian można przystąpić do zadaszania budynku. W gruncie rzecz to właśnie do tego momentu prace trwają najdłużej i wahają się zazwyczaj w granicach roku.

Kiedy dom pokryty jest już dachem pozostaje wykonanie wszystkich instalacji i wykończenie budynku. Przeciętny czas budowy domu, do momentu jego wykończenia, wynosi zatem około dwóch lat.